DOLAR 27,5692 0.48%
EURO 29,0308 0.87%
ALTIN 1.618,950,45
BITCOIN 7616130,81%
İstanbul
21°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

23 GOP liderliğindeki eyalet, Florida’nın göçmenleri mahkeme tarihi olmadan serbest bırakan Biden politikasına meydan okumasını destekliyor
  • Dakika Gündem
  • Siyaset
  • 23 GOP liderliğindeki eyalet, Florida’nın göçmenleri mahkeme tarihi olmadan serbest bırakan Biden politikasına meydan okumasını destekliyor

23 GOP liderliğindeki eyalet, Florida’nın göçmenleri mahkeme tarihi olmadan serbest bırakan Biden politikasına meydan okumasını destekliyor

ABONE OL
Mayıs 27, 2023 21:17
23 GOP liderliğindeki eyalet, Florida’nın göçmenleri mahkeme tarihi olmadan serbest bırakan Biden politikasına meydan okumasını destekliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyetçi liderliğindeki yaklaşık iki düzine eyalet, Florida’nın, göçmenlerin mahkemeye çıkmadan ABD’nin iç bölgelerine salınmasına izin veren ancak Başlık 42 halk sağlığı emrinin sona ermesinden sadece saatler önce engellenen bir Biden yönetimi politikasına yasal meydan okumasını destekledi.

Virginia liderliğindeki 23 eyalet, bu hafta dosyalanan bir amicus brifinginde, “Yönetim’in uzaylıları toplu olarak şartlı tahliye etmesi, federal göçmenlik yasasını ihlal ediyor ve ülkenin sınırlarını güvence altına alma sorumluluğundan feragat ediyor” dedi.

“Şartlı şartlı tahliye” olarak bilinen politika, 10 Mayıs tarihli bir notta özetlendi ve Başlık 42’nin bitiminden bir gün önce geldi. insani nedenler veya önemli kamu yararı” – Gümrük ve Sınır Koruma (CBP) aşırı kalabalıkla karşı karşıya kaldıysa.

Politika kapsamında serbest bırakılan göçmenlerin Göçmenlik ve Gümrük İcra Dairesi’nden (ICE) randevu almaları veya posta yoluyla Görünme Bildirimi talep etmeleri gerekiyordu. Bir sektör kapasitesinin %125’in üzerine çıkması, ajanların günde 7.000 kişiyi 72 saatin üzerinde yakalaması veya ortalama gözaltı süresinin 60 saatin üzerine çıkması durumunda şartlı tahliye kullanımına izin verildi.

BIDEN’İN YASADIŞI GÖÇMENLERİ MAHKEME TARİHLERİ OLMADAN SERBEST BIRAKMA POLİTİKASI, YARGIÇ ENGELİNİ GENİŞLETİRKEN BİR DARBE DAHA ALIYOR

Bir Gümrük ve Sınır Koruma görevlisi (solda), 13 Mayıs 2023’te San Diego, California’da ABD ile Meksika arasındaki sınır duvarları arasındaki derme çatma bir kamptan nakledilmek üzere sıraya giren göçmenleri izliyor. (Mario Tama/Getty Images)

Başlık 42 halk sağlığı düzeninin sona ermesinden önce yetkililerin günde 10.000’den fazla göçmen gördüğü sırada kabul edilmişti. Siparişin sona ermesinden bu yana sayılar düştü. Bir mahkeme dosyasında idare, politika yürürlükteyken yaklaşık 9.000 göçmenin politika kapsamında serbest bırakıldığını söyledi.

Florida hızla dava açtı ve 11 Mayıs’ta yargıcın, politikanın Mart ayında aynı yargıç tarafından engellenen benzer bir politikayla “maddi olarak aynı” olduğu iddialarını kabul etmesiyle bloke edildi. Yargıç, o zamandan beri, dava devam ederken politikayı emreden bir ihtiyati tedbir kararı verdi.

DHS, karara uyacağını söyledi, ancak bunun zararlı olduğunu söyledi ve “CBP tesislerinde güvenli olmayan aşırı kalabalığa yol açacağı ve göçmenleri verimli bir şekilde işleme koyma ve çıkarma yeteneğimizi baltalayacağı ve Sınır Devriyesi ajanları ve göçmenler için tehlikeli koşullar yaratma riskine yol açacağı” konusunda uyardı.

GOP-LED EYALETLERİ, TEXAS’IN SINIR SORUNLARIYLA MÜCADELE ETMESİNE YARDIMCI OLMAK İÇİN ASKERLER VE YASAL UYGULAMALARLA BİRLİKTE HAREKET ETTİ

Dava devam ederken, 23 eyalet, politikanın devam etmesine izin verilirse eyaletlerin karşılaşacağı zararlar konusunda uyarıda bulunan destekleyici bir dostane brifingde davayı destekliyor.

“Uzaylıların toplu olarak şartlı tahliyesi, Amici Devletlerine eğitim, kolluk kuvvetleri ve acil tıbbi bakım için artan harcamalar dahil olmak üzere çok büyük, telafisi mümkün olmayan maliyetler getiriyor. Ayrıca, kamu altyapılarını aşma ve kendi vatandaşlarına kritik hizmetler sunma yeteneklerini düşürme tehdidi taşıyor. ,” Onlar yazar.

“Ayrıca, İdare’nin sınırı güvence altına almaması, her yıl 100.000’den fazla Amerikalıyı öldüren Çin yapımı fentanil kaçakçılığı, insan kaçakçılığı ve küçüklerin sömürüsü dahil olmak üzere uluslararası suçların ciddi sorunlarını büyük ölçüde şiddetlendirdi.” onlar söylüyor.

BAŞLIK 42’NİN SÜRESİNİN SONA ERMESİNDEN SONRA BÜYÜK YASAL SAVAŞLARLA KARŞILAŞILAN KEY BIDEN İLTİCA KURALI

Sürmekte olan göçmen krizinin sorumluluğunu da yönetimin politikalarına yüklüyorlar.

“Kısacası, İdarenin federal göçmenlik yasasını uygulamaması ve sınırı güvence altına almaması, Amici Devletlerine ciddi ve onarılamaz zararlar verdi. Bölge mahkemesinin İdarenin hukuka aykırı politikasını yasaklayan kararı, dava devam ederken yerinde bırakılmalıdır” diyorlar.

Hukuki savaş, yönetimin göçmenlik konusunda karşı karşıya olduğu bir avuç savaştan sadece biri. Ayrıca, güney sınırında sığınma talebinde bulunabilecek kişileri sınırlamak için iltica kuralını hedef alan soldan ve sağdan yasal zorluklarla karşı karşıya.

FOX HABER UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Bu zorluklara rağmen yönetim, Başlık 42’nin sona ermesinden bu yana sınırdaki karşılaşmalarda %70’lik bir düşüş olduğunu öne sürerken, Kongre’deki Cumhuriyetçileri daha fazla fon sağlamaya ve kapsamlı bir göç reformu yasa tasarısını geçirmeye çağırdı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.