DOLAR 27,5712 0.48%
EURO 29,0256 0.84%
ALTIN 1.617,280,35
BITCOIN %
İstanbul
21°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Biden ve McCarthy temerrüde düşmekten kaçınmak için borç tavanı anlaşmasına varıyor: işte içinde ne var
  • Dakika Gündem
  • Siyaset
  • Biden ve McCarthy temerrüde düşmekten kaçınmak için borç tavanı anlaşmasına varıyor: işte içinde ne var

Biden ve McCarthy temerrüde düşmekten kaçınmak için borç tavanı anlaşmasına varıyor: işte içinde ne var

ABONE OL
Mayıs 29, 2023 00:06
Biden ve McCarthy temerrüde düşmekten kaçınmak için borç tavanı anlaşmasına varıyor: işte içinde ne var
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başkan Biden ve Meclis Başkanı Kevin McCarthy, çok beklenen bir bütçe detayına ulaşarak ABD’nin felaketle sonuçlanabilecek bir temerrüdü, son tarih olan 5 Haziran’a sadece birkaç gün kala önledi.

Her iki tarafın da tasarıda bazı zaferlere işaret etmesi bekleniyor. Başkan Biden Pazar günü yaptığı açıklamada, tasarının “bir uzlaşmayı temsil ettiğini, bu da kimsenin istediği her şeye sahip olmadığı anlamına geliyor” dedi.

Meclis, anlaşmanın 99 sayfalık metnini Pazar akşamı yayınladı.

YAZIYI BURADAN OKUYUN:

Anlaşma, 2024 mali yılında savunma dışı harcamaları kabaca sabit tutacak ve ertesi yıl %1 artıracak ve ayrıca 2 yıllık bir borç limiti artışı sağlayacak.

Anlaşma, zehirli maddelere veya çevresel tehlikelere maruz kalan gazilere ayrılmış bir fon da dahil olmak üzere, Biden’ın önerdiği 2024 bütçe planında yer alan seviyelerde gaziler için tıbbi bakımın tamamını finanse edecek. Biden, bütçesindeki zehirli teşhir fonu için 20,3 milyar dolar istedi ve Cumhuriyetçi müzakereciler Pazar günü fona dokunulmamasını sağladı.

BIDEN BÜTÇE ANLAŞMASINA ULAŞILDI DİYOR

Anlaşma, daha önce gıda pulları olarak bilinen Ek Beslenme Yardımı Programı veya SNAP için bazı çalışma gereksinimlerini genişletecek. Cumhuriyetçilerin önerisine benzer şekilde mevcut çalışma gereksinimlerinin yaşını 49’dan 54’e yükseltecek, ancak bu değişikliklerin süresi 2030’da dolacak. Beyaz Saray aynı zamanda savunmasız insanların sayısını da azaltacağını söyledi – gaziler ve insanlar dahil. evsizler – gerekliliklere tabi olan her yaştan.

Anlaşma, gazilerin tıbbi bakımı, barınma yardımı, Hindistan Sağlık Hizmeti ve yeni nesli hızla geliştirmeye odaklanan bir program için yapılan yaklaşık 5 milyar dolarlık istisnalar dışında, Kongre’nin önceki faturalarla onayladığı yaklaşık 30 milyar dolarlık harcanmamış koronavirüs yardım parasını iptal edecek. COVID-19 aşıları ve tedavileri.

Başkan Joe Biden, 22 Mayıs 2023 Pazartesi günü Washington’da Beyaz Saray’ın Oval Ofisi’nde borç limitini görüşmek üzere Kaliforniya Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy ile bir araya geldi. (AP Fotoğrafı/Alex Brandon, Dosya)

Anlaşma, Ulusal Çevre Politikası Yasasında yaklaşık kırk yıldır ilk kez, süreci kolaylaştırma umuduyla çevresel incelemeler geliştirmek için “tek bir lider kuruluş” atayacak değişiklikleri yürürlüğe koyuyor.

Cumhuriyetçiler, Biden yönetiminin koronavirüs pandemisi sırasında milyonlarca borçluya öğrenci kredisi yardımı ve yardım sağlama çabalarını uzun süredir geri çekmeye çalışıyorlar. GOP’un Beyaz Saray’ın neredeyse tüm borçlular için 10.000 ila 20.000 $ arasındaki borçtan feragat etme planını iptal etme önerisi pakete dahil edilemezken, Biden öğrenci kredisi geri ödemesindeki duraklamaya son vermeyi kabul etti. Biden paketi imzaladıktan sonra, öğrenci kredisi geri ödemelerindeki duraklama 60 gün içinde sona erecek.

FOX HABER UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

McCarthy, R-Calif., Meclis’in yasayı Çarşamba günü oylayarak Senato’ya yasayı 5 Haziran’dan önce değerlendirmesi için zaman tanıyacağını söyledi – Hazine Bakanı Janet Yellen, milletvekillerinin harekete geçmemesi halinde ABD’nin borç yükümlülüklerini yerine getiremeyeceğini söylediği tarih zaman.

Fox News, Meclis Kuralları Komitesi’nin Çarşamba günkü taban tartışması için borç tavanı yasa tasarısını hazırlamak üzere Salı günü saat 15:00’te toplanacağını öğrendi.

Associated Press bu rapora katkıda bulunmuştur.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.