DOLAR 20,4038 1.53%
EURO 22,0507 2.07%
ALTIN 1.282,262,05
BITCOIN 5704592,16%
İstanbul
22°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Elon Musk, feci Twitter Alanında Ron DeSantis’i başlatamadı

Elon Musk, feci Twitter Alanında Ron DeSantis’i başlatamadı

ABONE OL
Mayıs 25, 2023 02:06
Elon Musk, feci Twitter Alanında Ron DeSantis’i başlatamadı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Florida Valisi Ron DeSantis, 2024 başkanlık kampanyasını Çarşamba günü Elon Musk ile bir Twitter Alanında sesli geri bildirim ve teknik zorluklar nedeniyle duyurdu.

DeSantis sonunda kampanyasını başlattı, ancak etkinlik en başından beri sorunlarla doluydu ve DeSantis, Musk’ın ev sahipliği yaptığı ilk Uzay’ı kullanmayı başaramadı. Bir risk sermayedarı ve eski PayPal ürün lideri olan moderatör David Sacks konuşmayı başlatmak için önce sesini açtığında, Alan hızla sessizliğe geçmeden önce yüksek sesli, yankılanan geri bildirim sesleriyle doldu. DeSantis ve Sacks’in hesapları, tamamen ayrılmadan önce kendilerini sessize alıp sessize alarak ilk odaya girip çıktı.

Yayınlandığı tarihte, neyin yanlış gittiği tam olarak belli değil, ancak Musk (ilk Uzayda gerçekten konuşan tek kişi) sorunları aşırı yüklenmiş sunuculara bağladı. Musk tarafından barındırılan oda sona ermeden birkaç dakika önce 600.000’den fazla kullanıcı ayarlandı. Karşılaştırma için, 12 milyondan fazla insan geldi Travis Scott’ın Fortnite 2020’de konser.

Sacks, ilk hesabı kapatıldıktan sonra hesabıyla oluşturduğu ayrı bir Space’te, “Dostum, sanırım orada interneti erittik” dedi. “Bence çöktü çünkü bir odadaki yarım milyon insanı Elon’un hesabı olan 100 milyondan fazla takipçiye sahip bir hesapla çarptığınızda, bence bu eşi görülmemiş bir ölçeklenebilirlik düzeyi yaratıyor. Ama yetersiz takipçiliğimle çok daha iyi çalışıyor gibi görünüyor. Olayın ardından Sacks Twitter’da iddia edildi etkinliğin “sosyal medyada şimdiye kadar düzenlenen en büyük oda” olduğunu söyledi.

DeSantis, Sacks’in ev sahipliği yaptığı odada kampanyasını başlatan konuşmasını, etkinliğin başlangıçta başlaması planlanandan yaklaşık 25 dakika sonra okudu. Musk, “Hesabım sistemi bozduğu için barındırma işini David’e devretmek zorunda kaldım” dedi.

DeSantis kampanyası, bir yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Musk, geçen yıl Twitter’ı devraldığından beri, uzun süredir sosyal medya platformlarını muhafazakar konuşmaları haksız yere sansürlemekle suçlayan Cumhuriyetçilerden muazzam destek ve hayranlık topladı. Musk, çeşitli sağcı konuşma noktalarının arkasında toplanarak ve şirketin önceki liderlerinin muhafazakarlara karşı önyargılı olduğuna dair kanıt olarak çok sayıda dahili Twitter belgesi sunarak bu kederi defalarca oynadı. Eski Fox News sunucusu Tucker Carlson ve Günlük Tel Carlson’ın Fox News’ten kovulmasının ardından son haftalarda programlarını Twitter’a taşımayı seçtiler.

Çarşamba günü sansür hakkında sorulan DeSantis, yakında devlet ve hükümet yetkililerinin sosyal medya şirketleriyle “gizli anlaşma yapmasını” yasaklayacak bir “dijital haklar bildirgesi” imzalayacağını söyledi.

Musk’ın GOP nezdindeki popülaritesi, son birkaç hafta içinde Cumhuriyetçi birincil seçmenler arasındaki anket sayıları düşen DeSantis’e bir nimet olabilir. son zamanlarda Sabah Danışma anket, Trump’ın GOP birincil seçmenleri arasında DeSantis’i yüzde 38 oranında geride bıraktığını gösterdi.

Hem DeSantis hem de Musk, LGBTQ+ hakları gibi konularda ilerici pozisyonlara sahip insanları, muhafazakar geleneği yozlaştırmaya niyetli varoluşçu bir “uyandırılmış çetenin” üyeleri olarak resmetti. Musk, geçen yılın sonlarında cumhurbaşkanlığına aday olursa DeSantis’i destekleyeceğini önermesine rağmen, bir gazetede verdiği bir röportajda “şu anda herhangi bir adayı desteklemeyi planlamadığını” söyledi. Wall Street Gazetesi Salı günü konferans.

Musk Salı günü yaptığı açıklamada, “Sosyal medyada bu türden büyük bir duyuru olmasının oldukça çığır açıcı olduğunu düşünüyorum” dedi.

DeSantis kampanyası, Çarşamba öğleden sonra 2024 başkanlık yarışı için resmen başvuruda bulundu ve şu anda eski Başkan Donald Trump tarafından yönetilen, giderek kalabalıklaşan bir GOP ön seçimine hazırlanıyor.

“Elon Musk, Twitter’ı şimdiden bir nefret ve komplo cehennemine çevirdi. Ancak Ron DeSantis’i canı gönülden kucaklaması – Tucker Carlson’ın Twitter’da Fox News programını yeniden canlandıracağını açıklamasından sadece haftalar sonra – bir zamanlar dünyanın en önemli iletişim platformlarından biri olan platform için yeni bir dip noktası” dedi. Accountable Tech’in kurucusu ve icra direktörü Çarşamba günü yaptığı açıklamada.

Güncelleme 24 Mayıs 20:07 ET: David Sacks’ten tweet eklendi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.