DOLAR 27,5760 0.49%
EURO 28,9842 0.7%
ALTIN 1.617,570,36
BITCOIN %
İstanbul
21°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Hunter Biden’ın ‘şeker kardeşi’, birçok skandalın ortasında ilk oğlunu ayakta tutuyor
  • Dakika Gündem
  • Siyaset
  • Hunter Biden’ın ‘şeker kardeşi’, birçok skandalın ortasında ilk oğlunu ayakta tutuyor

Hunter Biden’ın ‘şeker kardeşi’, birçok skandalın ortasında ilk oğlunu ayakta tutuyor

ABONE OL
Mayıs 29, 2023 10:50
Hunter Biden’ın ‘şeker kardeşi’, birçok skandalın ortasında ilk oğlunu ayakta tutuyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hunter Biden, mali durumu ve denizaşırı iş anlaşmalarıyla ilgili federal bir soruşturma sırasında mali sorunlarla karşı karşıya olduğunu iddia ederken, ilk oğul para ve stratejik tavsiye için bir Hollywood mega avukatına ve büyük zamanlı Demokrat bağışçıya dönüyor.

Müvekkilleri arasında Chris Rock ve Matthew McConaughey gibi ünlülerin de bulunduğu tanınmış bir avukat olan Kevin Morris, belki de en çok yüz milyonlarca dolar değerinde animasyon komedi dizisi “South Park”ın yaratıcıları için bir lisans anlaşması yapmasıyla tanınır. Ayrıca hit müzikal “Book of Mormon”un ortak yapımcısı olarak Tony ödülü kazandı ve iki roman ile kısa öykülerden oluşan bir kurgu yazarıdır.

Kamu kayıtlarına göre, siyaset dünyasında Morris, Demokrat adaylara ve gruplara önemli miktarda para bağışladı. Örneğin geçen yıl, Senato birincil yarışını şimdiki Sen’e kaptıran Pennsylvania Demokratı Conor Lamb’i destekleyen bir siyasi eylem komitesine 100.000 dolar verdi. John Fetterman.

58 yaşındaki Morris ayrıca, 6 Ocak Kongre Binası ihlalinin ardından eski Başkan Donald Trump’ı suçlamak veya mahkum etmek için oy kullanan Cumhuriyetçi Kongre üyelerini desteklemek için oluşturulmuş bir süper PAC olan Americans Keeping Country First’e 50.000 $ ve American Bridge 21st Century’ye 50.000 $ daha verdi. Cumhuriyetçi politikacılara karşı muhalefet araştırması yapan PAC.

Avukat, yazar ve Demokrat bağışçı Kevin Morris, 3 Haziran 2014’te Los Angeles, Kaliforniya’da “Beyaz Adamın Sorunu” adlı çalışması için kitap yayınlama partisine katılıyor. (Alberto E. Rodriguez/Getty Images)

HUNTER BIDEN DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR SIZINTISINI ARAŞTIRMAK İÇİN HOLLYWOOD AVUKATIYLA ÇALIŞIYOR: RAPOR

Ancak şu anda Morris’in ana projelerinden biri Hunter Biden’a yardım ediyor gibi görünüyor. Her şeye göre, ilk oğlunun hayatında giderek daha büyük bir rol üstleniyor – öyle ki zengin avukat, Hunter’ın “şeker kardeşi” olarak anılıyor. Bu rol, mali destekten kitap yazmaya yardım etmeye ve özel jet ödünç vermeye kadar çok çeşitli alanları kapsadı.

Uçuş ve iş kayıtlarına atıfta bulunan New York Post’a göre, 53 yaşındaki Biden, Morris’e ait lüks bir özel jetle Arkansas’taki son nafaka duruşması için adliyeye gidip geldi.

Eskiden taşralı şarkıcı Brad Paisely’ye ait olan 2001 Dassault Falcon 50, 6 milyon dolar değerinde ve Morris’in müdürü olduğu bildirilen Plato LLC’ye kayıtlı. Jet, 30 Nisan’da sabah 7’den hemen sonra Los Angeles’tan kalktı, ülke çapında uçtu ve indiği Washington DC’ye gitti ve ardından ertesi sabahki duruşma için Arkansas’a gitti. Daha sonra jet, DC’ye dönmek için sabah 11:30 civarında ayrıldı.

Post, 7.326 millik gidiş-dönüş yolculuğunun muhtemelen 55.000 ila 117.000 $ arasında olduğunu bildirdi ve toplamın Biden’ın altı aya kadar olan nafaka ödemelerine eşdeğer olduğunu belirtti.

Başkan Biden’ın oğlu, bir zamanlar striptizci olan ve dört yaşındaki kızı Navy Joan’ın annesi olan 32 yaşındaki eski metresi Lunden Alexis Roberts’a olan çocuk nafakası yükümlülüklerini azaltmaya çalışırken mahkemedeydi. Başkan Biden ve First Lady, çocuğun yedinci torunları olduğunu alenen kabul etmeyi reddetti.

Hunter Biden’ın avukatlarına göre, şu ana kadar ödenen 750.000 $ tutarındaki nafaka için ayda 20.000 $ ödüyor. Biden, mali durumundaki “önemli maddi değişiklik” olarak tanımladığı şey nedeniyle artık ödemeleri karşılayamayacağını ve ödemelerin azaltılması gerektiğini savunuyor.

Beyaz Saray'da Hunter Biden

ABD Başkanı Joe Biden’in oğlu Hunter Biden, 7 Temmuz 2022’de Washington, ABD’deki Beyaz Saray’daki Doğu Odasında düzenlenen törende Başkan Biden’ın Başkanlık Özgürlük Madalyaları vermesi öncesinde eşi Melissa Cohen Biden ile birlikte geliyor. (Kevin Lamarque/Reuters)

HUNTER BIDEN ÇOCUK NAKLİYE VAKASI: LUNDEN ROBERTS KİMDİR?

Roberts’ın avukatı Clint Lancaster, Biden’ın ödemeleri yapamayacağı fikrine şüpheyle yaklaşıyor ve Biden’ın “Amerikan süper avukatlarını” kimin finanse ettiğini açıklaması için bir önerge veriyor.

Lancaster, son duruşma için bir mahkeme dosyasında, “Bay Biden, mali açıdan biraz yoksul ve nafakasının ayarlanmasına ihtiyaç duyan Yale eğitimli bir avukat / sanatçıdan başka bir şey olmadığını iddia ediyor” diye yazdı. “Ancak, yetersiz imkanlarla yaşayan bir sanatçı için, Bay Biden cömertçe yaşıyor.”

Post, nafaka duruşmasının ötesinde, Morris’in uçağının Şubat 2022 ile Nisan 2023 arasında en az dokuz kez Fayetteville, Ark.

İlk oğlunun kira ve yaşam giderlerinin en azından bir kısmını kapsayan birkaç rapora göre, Morris, Biden’ın sözde müsrif yaşam tarzını sürdürmesine yardımcı oldu.

Belki de en ünlüsü, Morris’in ilk oğlunun gecikmiş vergilerini ödemeye yardımcı olması için Biden’a 2 milyon dolardan fazla borç vermesiydi.

Morris ayrıca Biden’a nafaka davasından vergileri ve ticari işleriyle ilgili devam eden federal soruşturmalara nasıl yanıt verileceğine kadar bir dizi yasal, kişisel ve mali konuda tavsiyelerde bulundu. Biden’ın avukatı Chris Clark geçen yıl CBS News’e Morris’in ilk oğluna “avukat ve güvenilir danışman” olarak hizmet ettiğini söyledi.

Lunden Roberts, Independence County Adliyesine geldi

Lunden Roberts, 1 Mayıs 2023’te Batesville, Ark.’daki Independence County Adliyesine geldi. (Fox News Digital için Mega)

ESKİ BEYAZ SARAY ETİK ŞEFİ, BİDEN’İN KENDİSİ İLE HUNTER BIDEN’İN YASAL SAVUNMA ARASINDA ‘GÜVENLİK DUVARI’NA İHTİYACI VAR

Morris ayrıca Biden’a sanat eserini satmasında yardımcı oldu. Biden, ayılıp yeniden evlendiğinden beri resim yapmaya başladı. Resimlerinin çoğu altı haneli değerlere göre fiyatlandırıldı ve satıldı, bu da hem Biden yönetimi hem de etik uzmanları arasında yabancılar da dahil olmak üzere alıcıların başkanlık siyasetini etkilemek için sanatı satın alma potansiyeli konusunda endişelere yol açıyor. Beyaz Saray, Biden’ın kendisi veya yönetimdeki herhangi birinin ayrıntıları bilmeden sanat satması için yönergeler geliştirdi.

Bu arada, e-postalar ve iş kayıtları, ilk oğul nafaka ödemelerini yeniden müzakere etmeye çalışırken Morris’in Biden’ın değerli varlıklarını kontrol ettiğini gösteriyor. Gerçekten de, Washington Free Beacon’un bu ayın başlarında bildirdiğine göre, Biden’ın BHR adlı Çinli bir özel sermaye şirketindeki hissesi artık Morris tarafından kontrol ediliyor. Morris özellikle, Biden’ın BHR’deki %10 hissesine sahip olan Skaneateles’i kontrol ediyor.

İlk olarak kar amacı gütmeyen araştırma grubu Marco Polo tarafından alınan BHR Ortakları için değiştirilmiş bir ortak girişim sözleşmesi, Morris’in Biden’s LLC’nin yönetici üyesi olduğunu belirtiyor. BHR Partners, Pekin kontrolündeki Bank of China’nın ortak mülkiyetindedir ve 2,1 milyar dolarlık varlığı yönetmektedir.

Biden ilk olarak Ekim 2017’de kişisel şirketi Skaneateles LLC aracılığıyla BHR Partners’a 420.000 $ yatırım yaptı. Eski iş ortağı Eric Schwerin’in Mart 2019’da gönderdiği bir e-postaya göre, şirkete olan ilgisi tahminen 894.000 dolara yükseldi.

Biden’ın Çin ile kapsamlı bağları yıllardır tartışma konusu oldu ve giderek daha fazla inceleme altına alınıyor. Daha bu hafta Fox News Digital, Alibaba Group’un kurucu ortağı Jack Ma ve diğer Alibaba yöneticileriyle 2016’da, Biden ve onun bir film prodüksiyon girişimi için potansiyel yatırımcılar bulmak üzere bir haftalık Çin gezisinin bir parçası olarak görüşmeyi planladığını bildirdi. iş ortakları arasında anlaşma imzalandı. Biden’ın peşine düştüğü Çinli yatırımcılar arasında Çin Komünist Partisi ile üst düzey bağları olan çok sayıda Çinli iş adamı da vardı.

Morris, Aralık 2019’da yaşlı Biden’ın başkanlık kampanyası için bir bağış toplama etkinliğinde Biden ile tanıştı ve New York Times’a göre, şimdi ilk oğlu için “kısa süre sonra neredeyse baba şefkati geliştirdi”. Her iki adam da Los Angeles’ta yaşadı ve Biden, o zamanki Başkan Trump ve müttefikleri tarafından incelenirken yakınlaştı.

Annem ve Avcı

Jack Ma, solda ve Hunter Biden, sağda. (Getty Images)

HUNTER BIDEN, BABAM Başkan Yardımcısıyken FİLM GİRİŞİMİ İÇİN BAĞIŞ TOPLARKEN ÇİNLİ YÖNETİCİLERE ÜST DÜZEY ÇKP BAĞLARI SUNDU

Kampanya finansmanı kayıtlarına göre Morris, Hunter ile görüşmeden önce Biden kampanyasına 2.800 dolar bağışlamış ve toplantıdan sonraki aylarda kampanyayı destekleyen ve Trump’a karşı çıkan süper PAC’lere 55.000 dolar bağışlamıştı – daha önce bu tür gruplara verdiğinden çok daha fazla.

Morris’in Biden’a geniş kapsamlı desteği, başkanın oğlunun, Adalet Bakanlığı ve Cumhuriyetçiler Meclisi tarafından yurtdışındaki mali durumu ve karmaşık iş anlaşmaları ağına ilişkin federal soruşturmaların konusu olmaya devam etmesiyle geliyor. Bir IRS muhbiri – Teşkilatın 14 yıllık gazisi Gary Shapley – Adalet Bakanlığı’nı ilk oğlunun mali durumuyla ilgili soruşturmasını “yavaş yürümekle” suçlayarak kamuoyuna açıklamıştı.

Soruşturmanın sonucunun ne olacağı belli değil, ancak cumhurbaşkanı için derin siyasi sonuçları olabilir. Ama ne olursa olsun, görünüşe göre Morris, Hunter’a tavsiyelerde bulunmak için orada olacak.

Devam eden soruşturmalar sırasında Morris, Biden’ın uyuşturucu ve alkol bağımlılıklarını anlatan 2021 anı kitabı “Beautiful Things”i bitirmesine yardımcı oldu. Biden, anı kitabının teşekkür sayfasında “bu kitabın arkasındaki seçkin ekibin” bir parçası olarak ilk oğlu için çok güçlü bir edebiyat ajanı bulduğu bildirilen Morris’e yer verdi.

Morris ayrıca, Biden’ı son yıllarda muhafazakarların ve Cumhuriyetçilerin saldırılarının kurbanı olarak tasvir ederken, anı kitabının kurtuluş hikayesine dayanması beklenen bir belgesel projesi üzerinde çalıştı.

İronik bir şekilde, ünlü avukat ayrıca belgeselci kılığına girmekle de suçlandı.

Joe Biden Avcı Biden Çin

Başkan Biden ve oğlu Hunter Biden’ın fotoğraf illüstrasyonu. (Fotoğraf: Alex Wong/Getty Images | Fotoğraf: Teresa Kroeger/Getty Images)

IRS İHBHATÇISI, DOJ’UN ‘YAVAŞ YÜRÜYÜŞÜ’ HUNTER BIDEN SORUŞTURMASI İLE SUÇLAMAYI İLE KAMUYU AÇIKLADI

Gerçekten de Morris’in, Biden’ın uyuşturucu kullanımı ve yabancı iş anlaşmaları hakkında kurgusal ve aşağılayıcı bir anlatım sunan bağımsız bir film olan “My Son Hunter”ın film setine girmek için yalan söylediği iddia ediliyor. Birkaç habere göre, Morris iki meslektaşıyla Sırbistan’a uçtu, film ekibine adını verdi ve ilişkilerini açıklamadan Biden’ın sözde “yolsuzluğu” hakkında bir belgesel çektiğini söyledi. Morris ve iki meslektaşına birkaç gün boyunca sete tam erişim verildi ve sözde belgesel için saatlerce çekim yapıldı.

Bununla birlikte, geçen yıl Morris’in Biden ile bağlantısına ilişkin ifşaatlar ilk kez gün ışığına çıktığında, filmin yapımcısı Phelim McAleer, avukatın davranışını “etik dışı” olarak nitelendirdi ve “Eğer onun ABD’ye hukuk ve medya danışmanlığı sağladığını bilseydim” dedi. Avcı Biden, ona oldukça farklı davranırdım.”

McAleer bir basın açıklamasında, “Bu, bir avukat ve ortakları tarafından müvekkilleri için yapılan bir bilgi toplama çalışmasıydı” dedi. “Artık Hunter Biden’ı temsil ettiğini bildiğime göre, çekimler sırasında sorduğu sorular birdenbire çok mantıklı geldi. Sadece bir belgesel çektiğini sanıyordum ama şimdi görünüşe göre müşterisi Hunter Biden için aldatıcı bir şekilde casusluk yapıyor.”

FOX HABER UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

New York Times’a göre, Biden’a yönelik Cumhuriyetçi saldırıları baltalamak için çalışan Morris, belgeseli için Sırbistan’dan gelen görüntüleri kullanabilir.

Morris, bu haber için yorum taleplerine yanıt vermedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.