DOLAR 27,5716 0.48%
EURO 29,0255 0.85%
ALTIN 1.616,920,32
BITCOIN %
İstanbul
21°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Dallas, Winnie the Pooh temalı okul atış kitabıyla çocukları eve gönderdikten sonra özür diler
  • Dakika Gündem
  • Siyaset
  • Dallas, Winnie the Pooh temalı okul atış kitabıyla çocukları eve gönderdikten sonra özür diler

Dallas, Winnie the Pooh temalı okul atış kitabıyla çocukları eve gönderdikten sonra özür diler

ABONE OL
Mayıs 27, 2023 02:38
Dallas, Winnie the Pooh temalı okul atış kitabıyla çocukları eve gönderdikten sonra özür diler
0

BEĞENDİM

ABONE OL
  • Dallas Bağımsız Okul Bölgesi, aktif atıcılık durumlarında uygun davranış hakkında Winnie the Pooh temalı kitaplarla sınıf öğrencilerini evlerine gönderdiği ve ebeveynlere önceden herhangi bir rehberlik veya uyarıda bulunmadığı için özür diledi.
  • “Güvende Kalın” adlı kitap, yayıncısının küçük çocuklar için uygun gördüğü bir tarzda “koş, saklan, savaş” güvenlik planını özetliyor.
  • Okul bölgesi tartışmayla ilgili olarak, “Geçenlerde ailelerin çocuklarıyla bu tür durumlarda nasıl güvende kalacaklarını tartışabilmeleri için eve bir kitapçık gönderildi.” “Maalesef ebeveynlere herhangi bir rehber veya bağlam sağlamadık. Karışıklık için özür dileriz ve daha iyi ortaklar olmamıza yardımcı olmak için bize ulaşan ebeveynlere minnettarız.”

Cindy Campos’un 5 yaşındaki oğlu, okulda aldığı Winnie the Pooh kitabı için o kadar heyecanlandı ki, eve gelir gelmez kitabı kendisiyle birlikte okumasını istedi. Ancak çocuklara kapıları kilitlemelerini, ışıkları söndürmelerini ve sessizce saklanmalarını öğütleyen, “tehlike yakın” olduğunda ne yapılması gerektiğiyle ilgili bir öğretici olduğunu anlayınca yüreği burkuldu.

Okulun velilere hiçbir açıklama veya uyarı yapmadan eve gönderdiği “Güvende Kalın” kitabını okuduklarında, ağlamaya başladı ve oğlunun kafası karışmış halde kaldı.

Campos, “Zor çünkü onlara uykudan önce bir hikaye okuyorsunuz ve temelde şimdi kitabın ne hakkında olduğunu bu kadar sevimli bir şekilde açıklamanız gerekiyor, oysa tam olarak sevimli değil,” dedi.

TAYVAN HAVA KUVVETLERİ ÇİN CUMHURBAŞKANI XI JİNPYLE WINNIE THE POOH’UN DELİLMESİYLE ALAY EDİYOR

Ana sınıfındaki oğluyla aynı ilkokula giden birinci sınıf öğrencisinin de geçen hafta kitabın bir kopyasını aldığını söyledi. İnternetteki bir mahalle grubunda bununla ilgili bir gönderi paylaştıktan sonra, çocukları da kitabı eve getirmiş olan diğer endişeli ebeveynleri buldu.

İlçenin çocukları eve kitapla gönderme kararı dalga yarattı. Kaliforniya’nın Demokrat valisi Gavin Newsom, tweet attı: “Winnie the Pooh şu anda Teksaslı çocuklara aktif atıcılar hakkında bilgi veriyor çünkü seçilmiş yetkililer çocuklarımızı güvende tutacak ve sağduyulu silah güvenliği yasalarını geçirecek cesarete sahip değil.”

Bu, Cuma günü yaptığı açıklamada çevrimiçi tehditlerle başa çıkarak ve güvenlik önlemlerini iyileştirerek “okulda silahlı saldırıları önlemek için her gün çok çalıştığını” söyleyen Dallas Bağımsız Okul Bölgesi’nden bir açıklama yapılmasını gerektirecek kadar tepki uyandırdı. Aynı zamanda aktif atıcı tatbikatları da yürütür.

Bölge, “Geçenlerde ailelerin çocuklarıyla bu tür durumlarda nasıl güvende kalacaklarını tartışabilmeleri için eve bir kitapçık gönderildi.” “Maalesef ebeveynlere herhangi bir rehber veya bağlam sağlamadık. Karışıklık için özür dileriz ve daha iyi ortaklar olmamıza yardımcı olmak için bize ulaşan ebeveynlere minnettarız.”

Dallas Bağımsız Okul Bölgesi, ilkokul çağındaki öğrencileri, ebeveyn uyarısı veya izni olmadan, aktif atıcı kilitleme uygulamaları üzerine Winnie the Pooh temalı bir kitap olan “Stay Safe” ile eve gönderdiği için özür diledi. (AP yoluyla Cindy Campos)

İlçe, ilçedeki kaç okul ve sınıfa kitapların verildiğini söylemedi.

Campos, kitabın kendisine “musallat olduğunu” ve eyaletin geçen yıl Uvalde’deki bir ilkokulda silahlı bir kişinin silahlı bir adama ateş açmasının yıldönümünü kutladığı sıralarda, kitabı çocuklarla birlikte eve göndermenin özellikle “sağır” göründüğünü söyledi. 19 çocuğu ve iki öğretmeni öldürdü. Aynı zamanda, Teksas’ın Cumhuriyet kontrolündeki Yasama Meclisi, silah yasalarını sıkılaştırmaya yönelik neredeyse tüm önerileri reddettiği, ancak okul kütüphanelerinin gerekli olanla ilgili olmayan cinsel davranışları tasvir eden açıklamalar, resimler veya sesler içeren kitaplara sahip olmasını yasaklayan yasayı çıkardığı bir oturumu tamamladığında geliyor. Okul müfredatı.

Aktif nişancı tatbikatları Amerikan okullarında yaygın hale geldi, ancak yarardan çok zarar sağlayıp sağlamadıkları konusunda anlaşmazlıklar var.

TEXAS OKUL BÖLGESİ, GÜVENLİK ÖNLEMİ OLARAK ORTA VE LİSELERDEN GELEN SIRT ÇANTALARINI YASAKLIYOR

Campos, kitabın amacına katılmasa da, keşke anne babalara bir uyarı ile gelseydi, böylece onu çocuklarına doğru zamanda ve doğru şekilde tanıtabilseydi, dedi. Çocuklarıyla okul silahlı saldırılarını tartıştığını ve onlara kitabı okumak için başka bir saldırı olana kadar beklemeyi seçmiş olabileceğini söyledi.

Oak Cliff Advocate ile ilk kez konuşan Campos, “Bunu kendi zamanımda yapardım,” dedi.

Kitabın kapağında şöyle yazıyor: “Eğer bir tehlike varsa, Winnie the Pooh ve ekibinin size ne yapacağınızı göstermesine izin verin.” İçeride “Tehlike yakınsa korkmayın. Polis gelene kadar Pooh gibi saklanın. Kapılar kilitlenmeli ve geçit kapatılmalıdır. Gözden uzak durmak için ışığı kapatın.”

Kitap, emniyet, güvenlik ve kriz yönetimi eğitimi ve hizmetleri sağlayan Houston merkezli bir firma olan Praetorian Consulting tarafından yayınlandı. Yorum isteyen mesajlara yanıt vermeyen şirket, web sitesinde, yetkililerin aktif atıcılık durumlarında sivillerin benimsemesi gerektiğini söylediği yaklaşım olan “koş, saklan, savaş” kavramlarını öğretmek için yaşa uygun materyaller kullandığını söylüyor.

FOX HABER UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Şirket ayrıca web sitesinde, K-6 müfredatının şu anda kamu malı olan ve hatta yakın zamanda bir korku filminde yer alan Winnie the Pooh karakterlerini içerdiğini söylüyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.